V nedeljo, 19. marca 2023, smo se s projektnim delom Kolumbinarika v okviru  Ekošole predstavili na Celjskem sejmu Altermed.

Projektno delo so dijaki 2. D razreda, pod vodstvom profesorice Janje Petar Ipšek, izvedli kot del pouka  zgodovine in tako prispevali akcijo  v sklopu širšega šolskega projekta ZA PODNEBJE “MISLI GLOBALNO, DELUJ LOKALNO”.   Raziskovali in predstavili so prehrano, prehranjevalne navade in živila v obdobjih pred Kolumbovim odkritjem Amerike ter po  odkritju novega kontinenta. Za obiskovalce sejma so pripravili zabaven kviz o poznavanju sestavin obrokov pred Kolumbovim časom ter preizkus znanja v zvezi z ogljičnim odtisom živil danes.

Dijaki  Tjaša Golenač, Karin Kočevar in Mihail Šikaleski so se na sejmu v vlogi razstavljavcev odlično znašli!

Janja Petar Ipšek, prof. in  Jasna Ul Može, prof.